Sourire

میزی برای کار|کاری برای تخت|تختی برای خواب|خوابی برای جان|جانی برای مرگ|مرگی برای یاد|یادی برای سنگ|این بود زندگی؟؟؟

Sourire

میزی برای کار|کاری برای تخت|تختی برای خواب|خوابی برای جان|جانی برای مرگ|مرگی برای یاد|یادی برای سنگ|این بود زندگی؟؟؟

سلام خوش آمدید

۶ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

امروز از طریق فیدخوان ، بعضی از پست‌های نیکولا رو خوندم. نیکولا واقعاْ خوب می‌نویسه و من وبلاگش‌رو دوست دارم. این پست به نظـــرم خیلی جذاب و دوست داشتنی اومد و راستش رو بخواهید انگار خودم هم به نوعی درگیـــر چنین موضوعی بودم ( و فکر می‌کنم هنوز هم هستم )!! بد ندیدم که این مطلب رو بازنشرش کنم..." بچه‌خوبه خانواده نباشید. بچه‌خوبه بودن اولش کیف می‌دهد، همه به‌به و چه‌چه می‌کنند و لپ‌تان را می‌کشند و می‌گوبند «چه بچه خوبی!» و شما توی هر جمعی به خاطر بچه‌خوبه بودنتان حسابی می‌درخشید. اما هر چه بزرگ‌تر شوید نه ‌تنها درخشش‌تان بیشتر نمی‌شود بلکه روز به روز کم‌نورتر شده و به‌تدریج به جایی می‌رسید که دیگر کسی شمای بچه‌خوبه را نمی‌بیند. هیچ‌کس از شما نمی‌پرسد چه غذایی دوست دارید، چون همیشه مثل یک بچه‌ خوب هرچه جلوتان گذاشته‌اند، خورده‌اید. هیچ‌کس از شما نمی‌پرسد که دوست دارید به مسافرت بروید یا نه، چون شما بچه‌خوبه خانواده بوده‌اید و همیشه بدون سر و صدا دنبال دیگران راه افتاده‌اید، برای هیچ‌کس مهم نیست که شما دیدن فلان برنامه تلویزیون را دوست دارید، بیدار ماندن را دوست دارید، خوردن ماست پر چرب را دوست دارید، چون شما مجبورید به خاطر خوب بودنتان برنامه‌ای را تماشا کنید که دیگران دوست دارند، ساعتی بخوابید که دیگران دوست دارند، و آن مدل ماست کم‌چرب بی‌مزه‌ای را بخورید که دیگران دوست دارند. چرا؟ چون شما بچه‌خوبه‌اید! بچه‌خوبه بودن همانقدر ناجور است که بچه‌بده بودن! طوری باشید که گاهی برایتان به‌به کنند و گاهی اه اه! از ما به شما نصیحت!"
  • اسماعیل محمدنژاد | Esmaeil MohamadNezhad
در دوره‌ی کنونی معضل بیکاری تنها یکی از مشکلات جونان ایران است. دسته‌ای از جوانان که به اصطلاح صاحب شغلی هستند نیز مشکلات خاص خود را دارند ؛ گاهی صاحبان مشاغل از بیمه‌ی کارگر یا کارمندشان سر باز می‌زنند و یا به بهانه‌هایی هر ۲ یا ۳ ماه یک بار اقدام به جذب نیروی جدید و تسویه حساب با نیروی قبلی می‌نمایند تا به این ترتیب از بیمه کردن نیروی خود فرار کنند!! گروهی دیگر از پایین بودن میزان حقوق و مزایا به نسبت تورم موجود در بازار رنج می‌برند ؛ حتی شاید حقوقشان کفاف هزینه‌های اجاره‌بها و پرداخت قبوض و خرج زندگی را تا پایان ماه ندهد.و در نهایت تمامی این گروه‌هایی که در بالا از آنها یاد شد از معضل عدم امنیت شغلی نیز رنج می‌برند. آنها نمی‌دانند که تا چه زمانی در شغل کنونی خود مشغول کار خواهند بود و همیشه نگران فردایی هستند که ممکن است به هر دلیلی بی‌کار شوند! نقش پیمانکاران در این مورد آخری پررنگ‌تر دیده می‌شود!در چنین شرایطی چگونه می‌توان از قشر جوان جامعه توقع ازدواج موفق و فرزند‌آوری داشت؟؟!
  • اسماعیل محمدنژاد | Esmaeil MohamadNezhad
امروز متن بیانیه‌ی مشترک تیم‌های مذاکره کننده‌ی ایران و ۱+۵ توسط خانم موگرینی و دکتر ظریف - وزیر امور خارجی ایران - خوانده شد. طبق توضیحاتی که در این بیانیه داده شد متن توافقنامه بلند بالاست و دارای پیچیدگی زیادی است ؛ شاید باید چند قدم فاصله گرفت و از کمی دورتر به این توافق نگاه کرد. اینکه فرای همه‌ی هیاهوها و هیجان‌زدگی‌ها توافق حاصل شده به سود ایران است یا نه؟به نظر من این توافق قدمی بزرگ و رو به جلو برای دیپلماسی ایران محسوب می‌شود و از این رو باید به تیم مذاکره کننده‌ی ایرانی تبریک گفت. البته نباید فراموش کرد که موفقیت بدست آمده در رسیدن به یک تفاهم مشترک تنها حاصل زحمات تیم مذاکره کننده‌ی کنونی نیست و شاید تا حدود زیادی هم وام‌دار زحمات تیم‌های قبلی مذاکره کننده - دکتر لاریجانی و دکتر جلیلی - و رییس جمهور پیشین ایران یعنی محمود احمدی‌نژاد باشد ؛ چرا که سیاست کوتاه نیامدن تیم قبلی و حتی غنی‌سازی ۲۰٪ اورانیوم در مقابله به مثل با زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌ها ، ترفند مناسبی برای به نرمش در آوردن طرف غربی بود. به نظر من طرف غربی این بار مصمم‌تر از پیش پای میز مذاکره آمده بود تا به هر طریقی شده به این توافق دست پیدا کرده و برای خودش امتیازاتی بگیرد که اگر در این امر موفق نمی‌شد بیم آن را داشت که حتی ایران به غنی سازی بیش از ۲۰٪ نیز دست پیدا کند.در حال حاضر با توجه به آنچه که از این توافق به گوش می‌رسد به راستی می‌توان گفت که توافق حاصل یک توافق برد-برد برای طرفین بود با این توصیف که کفه‌ی ترازو برای امتیازاتی که ایران برای خودش گرفت به مراتب سنگین‌تر از کفه‌ی امتیازاتی است که به طرف غربی مذاکرات داده شده است! چه اینکه محدودیت‌های عنوان شده در متن توافق و محدودیت در میزان غنی سازی در مدت معین آن چنان برنامه‌ی هسته‌ای ایران را دچار اختلال نخواهد کرد چرا که تا زمان تعیین شده غنی‌سازی بیش از آنچه مورد توافق واقع شده به واقع نیاز ایران در این مدت نیست! در مقابل آزادسازی منابع مالی و رفع تحریم‌های ظالمانه و یک جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران می‌تواند موجب رشد و شکوفایی ایران اسلامی باشد که این کوتاه آمدن ایران در برنامه‌ی هسته‌ایش را می‌توان به تعبیری همان نرمش قهرمانانه که در فرمایشات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بود توصیف کرد.به هر روی گذشت زمان و میزان پایبندی طرفین به معاهدات و اجرای مفاد این تفاهم‌نامه - به خصوص در طرف غربی - به خوبی نشان‌گر این خواهد بود که آیا به راستی این تفاهم به سود ایران بوده یا خیر و آیندگان از این بیانیه‌ی مشترک به عنوان یک روز تاریخی و موفقیتی بزرگ در دیپلماسی ایران یاد خواهند کرد یا خیر...؟!
  • اسماعیل محمدنژاد | Esmaeil MohamadNezhad
مدتی پیش سیستم وبلاگ‌دهی بلاگفا به مدت حدود دو ماه از دسترس خارج شد و زمانی بازگشت که وبلاگ‌هاش با نسخه‌ی پشتیبان قدیمی بازیابی شده بودند و در نتیجه بسیاری از پست‌های یک سال اخیر وبلاگ‌نویسان از دسترس خارج شده بودند. امروز در وبلاگ مه‌سو مطلبی در این زمینه دیدم که لینکی به مطلبی آموزشی جهت بازیابی مطالب از دست رفته داده بود. چون این مشکل به صورت گسترده برای دوستان وبلاگ‌نویس بلاگفایی بوجود اومده بد ندیدم من هم به تبعیت از مه‌سو لینک این مطلب آموزشی رو در وبلاگم قرار بدم .البته ناگفته نماند که روشی که توسط کرگدن عزیز آموزش داده میشه منحصراْ مخصوص بلاگفا نیست و برای تمام وبلاگ‌نویسانی که به هر دلیلی مطالبشون از دست رفته کارایی داره.برای بازیابی مطالب از دست رفته‌تون در بلاگفا این مطلب رو که توسط وبلاگ «خاطرات مردی که کرگدن شد» منتشر شده رو مطالعه کنید.
  • اسماعیل محمدنژاد | Esmaeil MohamadNezhad
به تازگی اثر جدیدی در قالب کتاب از استاد ترانه‌سرای نوین ایران زمین ، شهیـــار قنبـــــری در ایران مجوز چاپ و انتشار گرفته که موجب تعجب و در عین حال شعف علاقمندان به ترانه و ترانه‌نویسی و به خصوص علاقمندان به این شاعر شده است. دریافت مجوز انتشار کتاب برای ترانه‌سرا و خواننده‌ای که سالهاست در آن‌سوی آب‌ها زندگی می‌کند در نوع خود جالب توجه است و صد البته که جای تقدیر و تشکر از مسئولانی دارد که این اجازه را داده‌اند ؛ چرا که با این تصمیم نشان دادند بالاخره می‌توان در ایران هم مجوز کارهای با محتوا را گرفت حتی اگر مؤلف در ایران نباشد!کتاب « بنویس! پاک‌نویس » به نوعی کارگاه آموزش ترانه‌نویسی برای علاقمندان است که از کجا و چگونه شروع کنند. در این کتاب شهیار قنبری تجربه‌هایش در زمینه‌ی ترانه‌نویسی را با مخاطبانش به اشتراک می‌گذارد. به اعتقاد وی ترانه‌نویسی فرمول خاصی ندارد که بتوان برایش فرمولی خاص با پاسخی خاص نوشت و آن را در کتابی ارائه داد بلکه باید نوشت و تجربه کرد و در این میان از تجربیات دیگران استفاده نمود. به همین دلیل قنبری در این کتاب بیشتر از تجربیاتش سخن به میان می‌آورد.ناشر این کتاب نشر نیماژ است و کتاب با قیمت 12000 تومان در بیشتر کتاب‌فروشی‌های معتبر ایران در دسترس علاقمندان قرار دارد. به شهیار قنبری و علاقمندانش بابت انتشار این کتاب تبریک عرض می‌کنم و آرزوی موفقیت برای ایشان دارم.
  • اسماعیل محمدنژاد | Esmaeil MohamadNezhad
ماه رمضان امسال بر خلاف سال‌های قبل نتونستم در مراسم احیای شب‌های ۱۹ و ۲۱ رمضان شرکت کنم. دلیل اصلی این موضوع مربوط به کارم بود که به دلیل اینکه صبح زود مجبور بودم در محل کارم حاضر باشم نمی‌تونستم شب‌زنده‌داری کنم. اما دیروز هماهنگ کردم که امروز به محل کارم مراجعه نکنم تا حداقل این آخرین شب از شب‌های قدر رو از دست ندم.دیشب به زینبیه‌ی جوادیه رفتم که انصافاْ این سال‌ها سهم بزرگی در احیای این شب‌ها داشته ؛ میشه به جرأت گفت که فرهاد کاظمی این مربی با اخلاق که به اصطلاح بچه محل ماست با راه‌اندازی و حمایت از این زینبیه یک قطب فرهنگی در جنوب تهران و در محله‌ی ما یعنی جوادیه بوجود آورده.مراسم دیشب با سخنرانی یکی از مشاوران رئیس جمهور شروع شد که اسمشون رو به یاد ندارم!! سپس مراسم با عزاداری ادامه پیدا کرد و در انتها هم دعای جوشن کبیر قرائت شد و قرآن‌ها به سر گرفته شد...دیشب به این فکر می‌کردم که چرا نمی‌تونم حال خوب این شب‌ها رو همیشه نگه دارم. تا دو روز از این شب‌ها می‌گذره و ماه مبارک رمضان رو به اتمام میره حب دنیا به من و امثال من چیره میشه...دیشب در لابلای "الهی العفو" هایم الهی شکر هم می‌گفتم...در سالی که گذشت چقدر خدا به من عنایت داشت و چقدر مشکلات رو از پیش پام برداشت...خدایا شکرت...خدایا بدی‌ها و گناهانم رو به بزرگی خودت ببخش...
  • اسماعیل محمدنژاد | Esmaeil MohamadNezhad

I am sweet, but honey is you . Flower is me , but fragrance is you . Happy I am but reason is YOU
-----------------------------
پرواز کن آنگونه که می‌خواهی ...
وگرنه پروازت می‌دهند آنگونه که می‌خواهند ...
------------------------------
این شعاری بود که سالها توی وبلاگم نوشته بودم ... از هواداران و اعضای پیشین باشگاه هواداران پرشین‌بلاگ هستم. بعد از چند سال وبلاگ نویسی مداوم به دلایلی کوچ کردم به این وبلاگ جدید ... وبلاگی جدید در محیط و سرویسی جدید ... همچون بهاری که همراه عشق به زندگیم پای گذاشت بهاری جدید را در زندگی مجازیم تجربه خواهم نمود... این بار اما از گذشته ها گذشته‌ام(!) و به حال رسیده‌ام و به فردایی بهتر برای ''ما" می‌اندیشم...
-----------------------------
چه تقدیری از این بهتر..؟
من از عشق تــــــو می‌میرم..!
-----------------------------
این وبلاگ در گذشته در سیستم وبلاگ‌دهی میهن‌بلاگ آریوداد نام داشت و در آدرس http://Ariodaad.MihanBlog.Com منتشر میشد که با اعلام تعطیلی سایت میهن‌بلاگ ، با نام و آدرس فعلی در اینجا به راه خود ادامه می‌دهد! بنابراین دیدن نام و آدرس وبلاگ قبلی روی بخش زیادی از تصاویر این وبلاگ امری عادی است!

بایگانی